UCZNIOWIE KL. I-III Z WIZYTĄ W SOKOŁOWIE PODLASKIM

23 listopada uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami odwiedzili miasto Sokołów Podlaski. Pierwszym punktem programu była sztuka teatralna pt.,, Piotruś Pan” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru z Krakowa. Barwna scenografia, ciekawa gra aktorów, efekty świetlne i nastrojowa muzyka spowodowały, że dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl.

Następnie udaliśmy się pod pomnik ks. Brzóski oraz pomnik upamiętniający poległych żołnierzy AK . Uczniowie chętnie i z zainteresowaniem słuchali opowieści pani przewodnik o historii naszego miasta.

Tuż po spacerze odwiedziliśmy Nadleśnictwo w Sokołowie Podlaskim, gdzie pod czujnym okiem pana leśniczego szliśmy ścieżką edukacyjną. Słuchając ciekawych opowieści o świecie ptaków, oglądaliśmy pływające w stawie kaczki oraz różne rodzaje budek lęgowych. Na koniec mogliśmy ogrzać zmarznięte dłonie przy ognisku, a od zastępcy pana nadleśniczego dzieci otrzymały piękne książeczki do kolorowania o lesie.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty robienia pizzy w pizzerii Da Grasso. Dzieci mogły rozwałkować ciasto na pizzę oraz ułożyć na niej dodatki,które lubi najbardziej. Każdy uczestnik otrzymał piękną kucharską czapkę oraz fartuch, wałek i przez chwilę mógł poczuć się prawdziwym kucharzem. Na koniec wszyscy otrzymali dyplom małego kucharza.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.

Anna Miklas